صادرات انواع لوله پلی اتیلن به روسیه

لوله پلی اتیلن که از آن با نام لوله تحت فشار هم یاد می‌شود، گونه‌ای از لوله‌های صنعتی است که از آن در حوزه‌های مختلف همانند انتقال گاز، آبرسانی، انتقال فاضلاب شهری و صنعتی و … استفاده می‌شود. امروزه صادرات لوله پلی اتیلن تولید شده کشورمان به شهرهای مختلف کشور روسیه از جمله مسکو، کازان از رونق بالایی برخوردار است و روسیه در کنار ترکیه دو گزینه مهم و کلیدی برای صادرات این دسته از لوله‌های فشار قوی کشورمان به حساب می‌آیند.

صادرات انواع لوله پلی اتیلن به روسیه

چند ویژگی بهترین لوله پلی اتیلن گازی

چند ویژگی بهترین لوله پلی اتیلن گازی همانطور که از نام لوله پلی اتیلن گازی هم مشخص است این دسته از لوله‌های تحت فشار برای انتقال گاز مورد استفاده قرار می‌گیرند و لذا علاوه بر خصوصیات کلی که لوله پلی اتیلن دارد دارای یکسری مزایای مهم نسبت به دیگر انواع لوله‌ها می‌باشد که سبب شده تا نظر فعالان در این حوزه را جلب کند.

به صورت کلی در کشورهای پیشرفته تقریبا بالغ بر نود الی نود و پنج درصد لوله‌های انتقال گاز، لوله‌های پلاستیکی و پلی اتیلنی هستند. مهمترین مزیتی که لوله پلی اتیلن گازی دارد این است که نصب آن بسیار ساده و آسان است و برعکس لوله‌های فلزی که اتصال آن به سختی و با استفاده از فرآیند جوشکاری صورت می‌گیرد که خود آن نیز نیاز به کنترل کیفی دقیق است تا مانع نشت گاز شود، اتصال لوله‌های پلی اتیلن به سادگی و با حرارت صورت می‌گیرد که باعث نوعی پیوند ثانویه بین لوله‌های گازی شده و در نتیجه احتمال نشت گاز را به شدت پایین می‌آورد.

دومین مزیت لوله پلی اتیلن، مقاومت بسیار بالای این دسته از لوله‌ها در مقابل آتش است زیرا این لوله‌ها تحمل دمای به نسبت بالایی را دارند.

در کنار این موضوع یکی دیگر از مهمترین مزایای لوله فلزی مقاومت در برابر خوردگی و همچنین زنگ زدگی است. همانطور که می‌دانید لوله‌های فلزی در محیط شرجی و دارای رطوبت طول عمر بسیار پایینی دارند و به صورت از بین می‌روند در حالیکه تقریبا می‌تواند گفت که خوردگی لوله پلی اتیلنی نزدیک به صفر و یا برابر صفر است.

نکات مهم هنگام خرید لوله پلی اتیلن کابلی

نکات مهم هنگام خرید لوله پلی اتیلن کابلی استفاده از لوله پلی اتیلن به عنوان یک غلاف کابل‌های برق و فیبرهای نوری در حوزه برق و الکترونیک رواج زیادی دارد. اما در هنگام خرید لوله‌های پلی اتیلن مناسب برای غلاف کابل باید به یکسری نکات مهم توجه کرد که در ادامه به آن اشاره می‌شود:

  1. اولین نکته‌ای که باید در هنگام خرید لوله پلی اتیلن کابلی مورد توجه قرار گیرد این است با توجه به کارایی که این لوله‌ها دارند، قرار نیست با آب سر و کار داشته باشند و در نتیجه تحت فشار آب هم نیستند پس عملا لزومی ندارد که لوله‌ای که به این منظور تهیه می‌شود لوله درجه یک باشد. می‌توان از لوله‌های درجه دو که از آن‌ها با نام آف گرید هم یاد می‌شود در این موارد استفاده نمود که هزینه بسیار کمتری نسبت به لوله درجه یک دارند.
  2. نکته مهم دیگری که در هنگام خرید لوله‌ی پلی اتیلن کابلی باید مد نظر قرار داده شود این است که سایز و اندازه لوله‌های کابلی از اهمیت زیادی برخوردار است. عموما در هنگام تهیه باید تعداد کابل‌هایی که قرار است از داخل لوله عبور کند را در نظر بگیرید و پس از آن، سایز لوله را مشخص کنید. اما بهتر است پس از مشخص شدن قطر لوله، لوله‌های با قطر بیشتر را تهیه کنید زیرا در طول زمان و با تغییر و تحول در پروژه‌ها ممکن است نیاز به افزایش کابل یا فیبر نوری داشته باشید که در این صورت عوض کردن لوله غلاف کار سختی خواهد بود و لذا بهتر است از قبل به آن توجه شده باشد.
  3. یک نکته مهم دیگر در هنگام خرید لوله پلی اتیلن مناسب برای کابل، این است که با توجه به پیچیدگی و حساسیت پروژه‌هایی که با کابل برق و فیبر نوری سروکار دارند، لوله‌هایی که بدین منظور استفاده می‌شوند باید حتما دارای یکسری استانداردهای قابل قبول باشند و کیفیت‌شان به حدی مطلوب باشد که بتواند در طول مدت زمان طولانی فشار خاک و موادی که بر روی آن قرار می‌گیرد را تحمل کرده و نشکند زیرا شکستن آن موجب آسیب رسیدن به کابل و فیبر شده و هزینه‌ی زیادی را به همراه خواهد داشت.

کسب درآمد از صادرات لوله پلی اتیلن

کسب درآمد از صادرات لوله پلی اتیلن با توجه به اینکه ارزش دلار نسبت به پول رایج کشورمان زیاد است کسب درآمد از صادرات لوله پلی اتیلن می‌تواند درآمد برندهای معتبر فعال در زمینه صادرات لوله پلی اتیلن را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. به صورت کلی بررسی‌ها در این حوزه نشان می‌دهد که میزان صادرات لوله پلی اتیلن ایرانی به کشورهای مختلف چیزی در حدود 2.5 میلیارد دلار است که رقم بسیار بسیار قابل توجهی به شمار می‌آید و هنوز هم جای بسیاری برای رشد و پیشرفت در این حوزه دارد.

امروزه چیزی حدود 270 واحد فعال در زمینه تولید انواع لوله پلی اتیلن تحت فشار در نقاط مختلف کشور از جمله تهران، اصفهان، خوزستان، یزد، کرج، مشهد، بندر عباس و … فعالیت می‌کنند و محصولاتشان را به کشورهای مختلف خاورمیانه و حوزه دریای خلیج فارس صادر می‌کنند.

کشور همسایه ما ترکیه بزرگترین کشور وارد کننده لوله پلی اتیلن از ایران به حساب می‌آید و چیزی در حدود چهار درصد از بازار لوله تحت فشار روسیه سهم تولید گران کشورمان است که با توجه به مهیا بودن شرایط و سادگی فرآیند صادرات می‌توان با رایزنی بیشتر این مقدار را افزایش داد.

بعد از ترکیه، صادرات این محصولات به عراق در رتبه دوم قرار دارد. عموما لوله پلی اتیلن ایرانی از مرز بصره، سلیمانیه و نینوا به کشور عراق صادر می‌شود. بخش عمده‌ای از بازار لوله پلی اتیلن کشور عراق به تولید کنندگان ما تعلق دارد.

بعد از عراق هم، گرجستان، افغانستان، روسیه و پاکستان در کنار عمان و کویت و امارات متحده عربی دیگر کشورهای وارد کننده لوله پلی اتیلن تولید ایران به حساب می‌آیند.

مرکز خرید لوله پلی اتیلن بدون واسطه

مرکز خرید لوله پلی اتیلن بدون واسطه یکی از روش‌هایی که برای خرید لوله پلی اتیلن کابلی، لوله‌های مناسب برای آب گرم و … وجود دارد، خرید اینترنتی این لوله‌ها است. از طریق سایت می‌توانید انواع مختلفی از این لوله‌ها را مناسب با نیاز خود سفارش دهید. ما در تلاشیم با عرضه محصولات به شکل کاملا گسترده نیاز همه‌ی مصرف کنندگان این دسته از لوله‌های فشار قوی را برطرف سازیم. همچنینی تمام سعی ما بر این است که با عرضه بدون واسطه این محصولات، لوله پلی اتیلن را با قیمت تولید به مشتری برسانیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما