فروش ارزان لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای چقدر است؟؟

لوله پلی اتیلن نرم در سایزهای مخصوص و محدودی تولید می‌شوند. به طور کلی مصرف سایز های 16 و 20 میلیمتر (قطر) لوله لودن بیشتر از سایر سایزهای آن است که سایز 16 میلیمتر آن بیشترین کاربرد را در پروژه‌های آبیاری قطره‌ای دارد.

این لوله به عنوان لترال سیستم آبیاری قطره‌ای کاربرد دارد و قطره‌چکان‌ها داخل یا بر روی آن نصب می‌شوند. لوله LDPE به خاطر داشتن انعطاف‌پذیری بالا، خصوصاً جهت اجرای طرح آبیاری قطره‌ای با آرایش دم خوکی بسیار مناسب است.

فروش ارزان لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای

مهم ترین کاربردهای لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای

مهم ترین کاربردهای لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای یکی از مهمترین خواصی که لوله لودن داراست، خاصیت مقاوم بودن آن در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) است. به دلیل این که لوله آبیاری قطره‌ای معمولاً بر روی زمین پهن می‌شود و در معرض مستقیم تابش آفتاب قرار دارند، این خاصیت بیشتر خودنمایی می کند. لوله‌های غیر استاندارد در مقابل اشعه خورشید دچار فرسودگی می شوند و به مرور زمان از بین می روند. به خاطر همین هنگام خرید دقت نمایید که لوله‌ای استاندارد و با کیفیت خریداری نمایید.معمولاً تولیدکنندگان معتبر لوله پلی‌اتیلن همراه محصول خود بیمه‌نامه ده ساله نیز ارائه می‌کنند.

همچنین از دیگر مزایای لوله لودن می توان به نصب آسان و سریع اتصالات آن اشاره کرد. اتصالات آبیاری قطره‌ای نیز از نوع فشاری بوده و به راحتی داخل لوله لودن جا می‌خورد.

اهمیت استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری

لوله پلی اتیلن ضایعاتی چیست؟؟

ضایعات پلی‌اتیلن چیست؟

به‌طورکلی هر ماده باقی‌مانده از فرآیند تولید، محصولاتی که پس ساخته‌شدن از کیفیت لازم برخوردار نبوده به‌عنوان ضایعات پلی‌اتیلن تلقی می‌شود. هرچند که سعی بر این است که این‌گونه ضایعات تولید نشود، اما امری اجتناب‌ناپذیر بوده و همیشه به وجود می‌آید.

همچنین محصولات پلی‌اتیلن بعد از مدتی که مورداستفاده قرار گرفتن، شکسته و فرسوده شده و غیرقابل‌مصرف می‌شوند و جز زباله‌های شهری و ضایعات پلی‌اتیلن محسوب می‌گردند.

انواع ضایعات پلی‌اتیلن

بر اساس تعارف بالا، ضایعات پلی‌اتیلن را به چهار دسته کلی طبقه‌بندی می‌کنند:

۱. ضایعات گرانول پلی‌اتیلن

۲. ضایعات لوله پلی‌اتیلن در هنگام پروسه تولید

۳. ضایعات اتصالات پلی‌اتیلن

۴. ضایعات لوله پلی‌اتیلن در هنگام نصب

ضایعات گرانول پلی‌اتیلن

اگر قبل از استفاده از گرانول پلی‌اتیلن، کیسه آن پاره یا حین ریختن درون مخزن بر روی زمین بریزد، و هر عامل دیگری که سبب خاکی و مرطوب شدن آن شود، این گرانول غیرقابل‌مصرف بوده و به ضایعات گرانول پلی‌اتیلنی تبدیل می‌گردد.

این نوع ضایعات را گردآوری کرده و به مراکز بازیافت مخصوص آن تحویل می‌دهند تا با دستگاه‌های سنگین و پیشرفته شسته و خشک شوند.

ضایعات پلی‌اتیلن در هنگام تولید

همان‌طور که اشاره شد، پروسه تولید لوله پلی‌اتیلن با تمام تلاش و دقتی که انجام می‌شود باز هم ضایعاتی به وجود می‌آورد. در زیر به برخی از مواردی که باعث خرابی لوله‌ها و ایجاد ضایعات پلی‌اتیلن در حین تولید می‌شود، اشاره شده است.

– مواد مذاب ریخته‌شده در هنگام تعویض قالب و را‌ه‌اندازی خط تولید– چند متر ابتدایی لوله‌های پلی‌اتیلن تولیدی– لوله‌های غیراستانداردی ساخته‌شده در هنگام خرابی دستگاه‌ها، قطع برق و توقف تولید و ساخته‌شدن لوله‌های بی‌کیفیت

لوله پلی اتیلن مشبک چیست؟

PEX مخفف و هم ارز کلمه cross-linked polyethylene می باشد.

در این واژه مخفف شده PE نماد لوله پلی اتیلن است، X هم به عنوان نمادی برای واژه CROSS_LINKED می باشد.

همانطور که می دانید CROSS نماد عرض می باشد و واحد اندازه گیری آن در ریاضیات X می باشد.

لوله های مشبک شده PEX نوعی لوله های پلاستیکی هستند که از پلی اتیلن سخت شده با چگالی یا جرم حجمی بالا ساخته شده اند.

این لوله ها برای انتقال آب کف ساختمان برای رادیاتور یا شوفاژ و برای تامین آب آشپ.زخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

PEX دارای مزایای بسیار زیادی است

مزایای استفاده از لوله مشبک پلی اتیلنی نسبت به لوله های فلزی

۱-به عنوان یک لوله مدرن، دارای مواد اولیه بسیار ارزانتری نسبت به لوله های مسی و فلزی می باشد.

۲-کربن در لوله های مشبک به سختی رسوب کرده و مشکل ساز می شود.

۳-لوله های PEX در برابر اسید ها کاملا مقاوم است.

۴-با خیال راحت می توانید از PEX در لوله کشی نقاط حساس خانه استفاده نمائید.

در ساختمان و در بخش آشپزخانه یا سرویس های بهداشتی مانند حمام و دستشویی می توان از این لوله ها با خیال راحت استفاده کرد.چرا؟

چون در جریان آبرسانی به ساختمان ها در این نقاط دارای دز ها و مقدار بالایی از مواد اسیدی است!

تمامی مواد اسیدی مانند انواع شوینده ها در این جریان آب رسانی موثر هستند.

همانطور که می دانید فرآیند لوله نشانی در ساختمان بسیار هزینه بر و وقت گیر می باشد.

بنابراین لوله پلی اتیلن مشبک شده را جهت بالاتر بردن دوام آن استفاده می نمایند.

۵-لوله های مشبک نمی توانند رسوبات را به خود زیاد بگیرند.

۶-جریان آب را با تعادل کامل حمل می کند بنابراین خط لوله کمتر دچار تنش می شود.

۷-لوله های PEX دربرابر آسیب های مکانیکی بسیار مقاوم هستند و به نردت دچار شکستگی و خرابی می شوند.

۸-این لوله ها بصورت غیر مستقیم در فرآیند صرفه جویی در مصرف آب موثر می باشند.

۹-با قطع جریان آب تغییر شکل آن بسیار کم است.

۱۰-PEX از نظر تبادل دما رسانا نیست، بنابراین آب با دمای خود برای مدتی درون آن با همان دمای مرجع باقی می ماند.

لوله های PEX در برابر اشعه مادون قرمز بسیار آسیب پذیرند و به سرعت نابود می شوند (به همین خاطر از آن ها بیشتر برای شبکه های آبرسانی زیر زمینی تحت فشار استفاده می شود)

۲-لوله پلی اتیلن مشبک قابل بازیافت و زیست پذیر نیست

۳-در مواردی لوله پلی اتیلن مشبک شده می تواند با ماده کلر (CL) واکنش پذیر باشد و در سطوح پایین باعث تولید مواد سمی شود.

۴-به دلیل مدرن بودن pex در لوله کشی ها، ممکن است بسیاری از نصابان با این لوله ها آشنا نباشند و هزینه زیادی برای نصب آن از شما بگیرند.

آیا اتصالات لوله pex از جمله لوله های پلی اتیلن جوشی است؟ خیر!

همچنین لوله PEX به هیچ عنوان جزء لوله های کاروگیت به حساب نمی آیند چرا که کاروگیت لوله های دو جداره پلی اتیلنی می باشند در حالی که PEX ها معمولا پنج لایه دسته بندی می شوند

آیا خرید لوله پلی اتیلن مشبک PEX می تواند کمک کننده باشد؟

بنابراین آیا این لوله ها برای خانه شما مناسب است؟

این کاملا بستگی به این دارد که شما کجا زندگی می کنید.

آزمایش آب می تواند راه حل خوبی برای آن باشد.

به عنوان یک قائده کلی اگر میزان PH آب شما زیر عدد ۶٫۵ باشد، از لوله های فلزی و پلی اتیلن معمولی استفاده نکنید و صد در صد PEX ها را انتخاب نمائید.

برای خرید لوله های PEX می توانید با برترین تولید کننده انواع لوله های پلی اتیلن، انرژی سازان تماس حاصل نمایند.

معرفی انواع مختلف لوله پلی اتیلن

معرفی انواع مختلف لوله پلی اتیلن انواع لوله‌های پلی اتیلن آبیاری

لوله پلی اتیلن با دانسیته بالا HDPE Pipe

لوله‌های اصلی و نیمه اصلی در شبکه‌های آبیاری تحت فشار از این نوع لوله‌های پلی اتیلن می‌باشند که تا سایز 110 لوله‌ها به صورت کلاف تولید می‌شوند و لوله‌های کلاف هزینه جوشکاری و اتصال را به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهند.

لوله های پلی اتيلن آبیاری از سايز 16 الی 2000 ميليمتر، با فشار کاری 2 تا 40 بار با مواد HDPE-PE100 تولید می‌شوند. طول عمر این لوله‌های پلی اتیلن آبیاری به دلیل استفاده از مواد اولیه مناسب بسیار بالا بوده و برای مدت 100 سال کار مداوم در خطوط اصلی و فرعی شبکه‌های آبیاری قابل استفاده می‌باشند

دانسیته پایین-LDPE Pipe

لوله‌های پلی اتیلن در قسمتهای آبده و در سیسستم‌ آبیاری قطره‌های با توجه به فشار کاری کم از لوله‌های پلی اتیلن با دانسیته پائین استفاده می‌شود و این لوله‌ها از سایز 16 الی 32 میلیمتر با فشارهای کاری 2.5 , 4 و 6 بار تولید می‌شوند.

طول عمر لوله پلی اتیلن آبیاری با دانسیته پائین به واسطه مواد اولیه تولیدی آنها، بنا به شرایط و محیط استفاده از 10 ال 15 سال می‌باشد

آبیاری پلی اتیلن-Irrigation Tape

نوار آبیاری پلی اتیلن، لوله نواری دریپر سرخودی است که به سادگی و به سرعت نصب می‌گردد و راندمان بالایی دارد. این لوله به گونه‌ای طراحی شده است كه روزنه‌های ورودی آب، لوله زیگزاكی كناری، دریپر، یك واحد منسجم را تشكیل می‌دهند.

آب از روزنه‌های ورودی آب به داخل لوله زیگزاكی كه برای پایین آوردن فشار خروجی آب پیش بینی شده است هدایت می‌شود.

نوار آبیاری جهت آبیاری قطره‌ای در زمین‌های کشاورزی و باغات و گلخانه‌ای جهت استفاده بهینه از منابع آبی بکار می‌رود. استفاده از نوار آبیاری یکی از متداولترین روشها در چند سال اخیر به شمار می‌رود و در کشور ما نیز به لحاظ واقع شدن در مناطق خشک و بیابانی این روش با استقبال چشمگیری روبرو گردیده و کشاورزان این گزینه را مناسب ترین مسیر جهت زیر کشت بردن زمین‌های زراعی خود در مناطق خشک و بیابانی می‌دانند.

در روش آبیاری قطره‌ای و با استفاده از نوارهای آبیاری دریپر دار پلی اتیلن کل سطح خاک زیر کشت مرطوب نشده و از رویش علفهای هرز در اطراف محصولات کشاورزی جلوگیری می‌کند میزان هدر رفت آب در این روش تقریبا صفر می‌باشد چرا که آب کود و املاح معدنی موجود در آب مستقیما به ریشه رسیده و باعث مرطوب ماندن محیط رشد ریشه می‌گردد.

اخبار مرتبط با این پست:

مشخصات فنی لوله پلی اتیلن

منهول کامپوزیت یا منهول پلی اتیلن

کاربرد اتصالات پلی اتیلن

بهترین برند لوله پلی اتیلن

مزایای لوله پلی اتیلن آبیاری

از مزایای بیشمار این لوله‌های پلی اتیلن به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

– مقرون به صرفه و کم حجم

– نصب و راه‌اندازی سریع سامانه آبیاری

– مقاوم در برابر پرتو ماورا بنفش , اسید و مواد شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی

– ساخته شده از بهترین مواد به منظور حصول اطمینان از کارکرد دقیق و طولانی مدت

– بهترین انتخاب برای کشت‌های فصلی

– قابليت نصب در عمق و سطح خاك

– مقاوم در برابر كشش در هنگام نصب

– وزن سبك

– كمترين فضای لازم برای نگهداری در انبار

نکته : لوله‌های پلی اتیلن در فشار‌های کاری 10 , 12.5 , 16 بار به صورت کلاف تولید می‌گردد و لوله پلی اتیلن در باقی فشارهای کاری به صورت شاخه‌‌ی 12 متری تولید و عرضه خواهد شد.

مثال : لوله پلی اتیلن با سایز 12 با فشار 10 بار به صورت کلاف و همان لوله‌ پلی اتیلن با فشار 20 به صورت شاخه‌های 12 متری تولید می‌شود.

لوله‌های پلی اتیلن آبیاری قطره‌ای:

لوله‌های پلی اتیلن و اتصالات آن از تنوع بسیار بالایی در اندازه, سایز و فشار کاری برخوردار می‌باشند از این رو بنا بر نیاز و کاربردی که لازم است می‌توان از لوله‌ی خاصی استفاده نمود اما در زیر لیستی از لوله‌ها و اتصالات پلی اتیلن پر مصرف در کشاورزی و باغداری و آبیاری قطره‌ای را ذکر می‌کنیم:

آشنایی با از لوله پلی اتیلن یزد

شرکت پلی اتیلن کویر از سال 1390 با نام و برند آدیش یزد اقدام به تولید لوله پلی اتیلن از قطر 16 الی 400میلیمتر نموده، این شرکت خوشبختانه دارای گرید A وزارت جهاد کشاورزی، مجوز آزمایشگاه همکار از سازمان ملی صلاحیت ایران، گرید تولید لوله گاز از شرکت ملی گاز ایران می باشد. این شرکت مفتخر به همکاری با شرکت های محترم آبفا، آبفار، آب منطقه ای، وزارت جهاد کشاورزی، شرکت شهرکهای صنعتی، شرکت ملی گاز می باشد. از دیگر دستاوردهای این شرکت در زمینه همکاری و مشارکت پروژه های معدنی, صنعتی, دریایی و نظامی

قیمت لوله پلی اتیلن بندرعباس ولوله پلی اتیلن رباط کریم ولوله پلی اتیلن رشت چقدر است؟پلی اتیلن بندرعباس از جمله لوله های سبک و مورد اطمینان در بازار خرید و فروش صنف رنگ و ابزار کشور است. مشتریان عزیز با توجه به مزایا و ویژگی های خاص این محصول می توانند از انتخاب خود برای خرید لوله پلی اتیلن بندر عباس همواره مطمئن باشند :

– ضد حریق در برابر ترک خوردگی

– مقاومت بالا در برابر تغییر شرایط و پرتو ماورا بنفش

– مناسب ترین قیمت در بین کالا های مشابه خود در بازارها

– برخودار از سطحی صاف و بدون صیغل و بدون هیچگونه خوردگی

– دارای گواهی استاندار و درج لیبل شناسنامه تولید بر روی کالا

– اتصال راحت و بدون دردسر لوله ها هنگام جوشکاری

– نرم و دارای انعطاف پذیری بالا

– دارای رنگ و ابعاد و سایز مختلف

– مدل های یک جداره و دو جداره کالا برای مصارف گوناگون در حوزه های مختلف

– مقاومت بالا در برابر انواع مواد شیمیایی و ضربه

– سهولت هنگام جابجایی لوله به خاطر وزن سبک آن

– عمر طولانی محصول

کاربرد لوله های پلی اتیلن

کاربرد عمده لوله های پلی اتیلن بندر عباس را می توانید در مواردی نظیر آبیاری قطره ای و آبیاری تحت فشار مشاهده کنید که به واسطه جنس نرم و دارای انعطاف بسیار بالای خود همواره به عنوان یکی از محصولات و کالاهای عالی در این حوزه شناخته می شود. همچنین بهتر است که بدانید بر مبنای تقاضای شما، این کالا در رنگ، ابعاد و سایز و مدل های مختلف روانه بازار شده تا پاسخگوی هر نیازی در سطح شهر باشد. به طور مثال علاوه بر مورد ذکر شده در حوزه کشاورزی، از این لوله ها می توان در صنعت ساختمان سازی و گازرسانی نیز بهره برد تا به واسطه مقاومت بالا و قیمت مناسبشان موجب صرفه جویی در هزینه های فرد شده و از همین رو اعتماد و رضایت مشتری را به خوبی به خود جلب خواهد کرد.

قیمت لوله پلی اتیلن بندر عباس

همانطور که می دانید امروزه وضعیت اقتصاد کشورمان به دلیل تحریم ها و به دنبال آن نوسانات بازار ارز ثبات ندارد. از همین رو اینگونه از نوسانات بر روی هزینه هایی که برای تولید یک محصول از مراحل ابتدایی تا انتهایی آن صرف می شود، ممکن است که متفاوت باشد. لذا هنگام خرید یک محصول در طی ماه های مختلف احتمال دارد که با قیمت های گوناگونی از آن محصول رو به رو شوید که در نتیجه تاثیر فاکتورهای گوناگون بر روی آن است. شما بهتر است برای اطلاع از قیمت لوله پلی اتیلن بندر عباس به سایت ما مراجعه کرده و پس از اطمینان از کیفیت محصولات ما و مشاوره با کارشناسان با تجربه، این محصول را به راحتی و از طریق چند کلیک درب منزل خود تحویل بگیرید.

خرید مستقیم لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای

خرید مستقیم لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای لوله پلی اتیلن 3 اینچ چیست؟ لوله پلی اتیلن ۳ اینچ یکی از بی نظیرترین و پرکاربرد ترین انواع لوله های پلی اتیلن مصرفی در بسیاری از صنایع می باشد که در سال های اخیر نیز شرکت ما توانسته است با به کار بردن مواد اولیه مرغوب و دانش جدید فناوری، بهترین این محصولات را تولید و عرضه نماید.
از مهمترین کاربردهای لوله های پلی اتیلن ۳ اینچ نیز می توان به مواردی از جمله استفاده در سیستم ها و شبکه های آبیاری، آبرسانی و انتقال مواد شیمیایی اشاره کرد. شما نیز می توانید با در نظر گرفتن موارد مصرفی خود، اقدام به خرید این محصول داشته و آن را با خیال راحت مورد استفاده قرار دهید.

مراکز پخش لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای

لوله پلی اتیلن 80 چیست؟

لوله پلی اتیلن PE80

لوله پلی اتیلن PE80 توسط فرآیندی تولید می شود که اکستروژن نام دارد. در این روش، مواد اولیه وارد محفظه ای می شود و توسط فشاری بالایی که به آن اعمال می شود از قالب خارج شده و در حالتی فشرده و به شکل لوله در ضخامت ها و قطرهای مختلف تولید می شود.

برای این که لوله پلی اتیلن PE80 با بالاترین کیفیت تولید شود و دارای مقاومت و استحکام بالا در برابر تنش های کششی و فشاری، شکست، خزش و غیره باشد، باید نکات زیر رعایت گردد:

کیفیت دستگاه اکستروژن

درصد خلوص بالای مواد اولیه

جلوگیری از اکسایش مواد پلی اتیلن PE80

پایین بودن درصد دوده در لوله های پلی اتیلن PE80

سفارش لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای

سفارش لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای لوله پلی اتیلن این قابلیت را دارد که از آن برای انتقال آب آشامیدنی، فاضلاب، گاز، مواد شیمیایی، پسماند کارخانه‌ها و پوشش کابل های مخابراتی استفاده شود.

اولین نکته‌ای که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید تهیه اتصالات متناسب با همان لوله است. یعنی اگر لوله‌های خریداری شده 10 بار هستند، حتماً از اتصالات با فشار کاری 10 بار استفاده کنید.

دومین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که بر روی لوله‌های استاندارد باید اطلاعاتی مانند نام کارخانه، تاریخ تولید، نوع مواد، فشار کاری و مهمتر از همه مهر استاندارد حک شده باشد. البته مهر استاندارد در موارد خاص مانند استفاده از لوله برای کاورینگ کابل برق و مخابرات به سلاح به آنها لوله پلی اتیلن کابلی می‌گویند ضرورتی ندارد زیرا در این موارد فشاری به دیواره لوله وارد نمی‌شود و اساساً برای کاهش هزینه‌ها از لوله‌های با کیفیت پایین‌تر استفاده می‌شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما